hukuki şartlar ve gizlilik politikası

IO Dergi, 19.07.2019 tarihinde yayın hayatına başlamış alternatif bir dijital dergidir. IO Dergi’nin alternatif yayın duruşu; internetin tüketicisini kullanan, okurlarının sesi olan; tabuların üstüne giden; ilkelerinden ödün vermeden şeffaf bir yayıncılık anlayışını destekleyin. IO Dergi, herhangi biri çıkarılmış grup, ideoloji, örgüt, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değil. IO Dergi, hukuki ve gizlilik haklarının önemi şartı için IO Dergi Hukuki Şartlar ve Gizlilik Politikası ‘nı benimser.

Hukuki Şartlar ve Gizlilik Politikası

1.Sorumluluğun Reddi

a) IO Dergi’de yazı altı yorumları ile sitedeki her türlü yorum ve paylaşımdan Yayıncılar sorumlu değildir. Paylaşılan her türlü yorumda yasal sorumluluk, yorumu yazan kişilere aittir. Hukuki ihlal niteliği taşıyan yazılarla ilgili IO Dergi’ye bilgi verildikten 24 saat içinde ilgili yazı askıya alınır/yayını durdurulur/veri tabanından kaldırılır.

b) Uygulanabilir yasaların izin verdiği son noktaya kadar, IO Dergi, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk kapsamına giren dolaylı garantiler de dâhil olmak üzere, ama bunlarla kısıtlı kalmayacak şekilde, açık ya da dolaylı her türlü garantiyi reddeder. IO Dergi, web sitesindeki malzemelerin içerisinde bulunan işlevlerin kesintisiz ya da hatadan arınmış olacağının, sorunlu yanlarının giderileceğinin ya da veri tabanının ve bunları erişilebilir kılan hizmet birimi de dâhil olmak üzere tüm yazılım, eklenti ve bileşenlerin virüslerden veya başka zararlı unsurlardan arınmış olduğu garantisini vermez.

c) IO Dergi, bu sitedeki ya da üçüncü şahıs sitelerindeki malzemelerin kullanımı ya da kullanım sonuçları konusunda, doğruluk, kesinlik, zamanındalık, güvenilirlik ya da başka açılardan hiçbir garanti vermez. Siz (IO Dergi değil), bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılırsınız.

2.Sorumluluğun Sınırlanması

a) İhmal de dâhil olmak üzere, ancak bununla da sınırlanmamak üzere, hiçbir koşulda, IO Dergi; iodergi.com malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan, dolaylı, rastlantısal, özel ya da sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. IO Dergi, hiçbir ticari amaç gütmediği için kullandığı her çeşit içerik, yalnızca ziyaretçileri bilgilendirme amaçlıdır. Hatalı kullanımda bilgi@iodergi.com adresimize uyarı geçildiğinde 24 saat içinde hatalı içerik siteden kaldırılmaktadır.

b) IO Dergi’yi kullanmakla, herhangi bir kullanıcının küçük düşürücü, haysiyet kırıcı, hakaret içeren, ya da yasal olmayan davranışlarından dolayı IO Dergi’nin sorumlu tutulamayacağını baştan kabul etmiş sayılırsınız.

c) Eğer IO Dergi malzemelerinden ya da IO Dergi’nin herhangi bir şartından veya koşulundan hoşnut değilseniz, tek çözüm yolunuz, IO Dergi’yi kullanmamaktır.

d) Hukuken ‘mücbir sebep’ sayılan tüm hallerde, IO Dergi, işbu Sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü tutulamaz. Bu ve bunun gibi durumlar, IO Dergi için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için IO Dergi’den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

3.Son Bulma

a) Bu anlaşma, IO Dergi tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Son bulma durumunda, üye/abone girişi gerektiren alanlara erişme yetkiniz artık yoktur ve bu alanlardan ve siteden bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

4.Gizlilik Haklarınız

IO Dergi, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar:

a) Bize, sizi kişisel olarak tanımlayan bilgi (“Kişisel Bilgi”) gerektiğinde bunu açıkça sorarız. IO Dergi’yi işletirken size kısmi Kişisel Bilgi’lerinizi sorabilir ve/veya kullanabiliriz ve IO Dergi’yi ve üçüncü parti hizmetlerin özellikleri hakkında size zaman zaman güncelleme gönderebiliriz.

b) Daha özel kullanıcı deneyimi sunabilmek ve istatistik bilgiler amacıyla web sitelerimizde çerez kullanılmaktadır. Web sitemizi kullandığınızda, çerez kullanımına onay vermiş olmaktasınız. Detaylı Bilgi

5.Yorumlar

a) Yapılan yorumlardaki kural ihlallerinde yorum ve/veya üye/abone engellenebilir.

b) IO Dergi, yorum denetiminde İçerik Politikası‘ndaki ilkeleri göz önünde bulundurmaktadır.

c) Birey, kurum, kültür veya toplumları küçük düşürücü, küfür, aşağılama veya argo ifadelere izin verilmez.

d) Telif ve kopyalama hakkı ihlallerine izin verilmez.

e) Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşecek, milli haysiyeti ve değerleri karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek yorumlar engellenir.

f) Reklam veya tanıtım niteliğindeki paylaşımlar engellenir.

g) Her türlü yasal sorumluluk bu yorumları yazan şahıslara aittir.

6.Telif Hakları

a) Bu sözleşme, iodergi.com alan adı üstünden içerik sağlayıcısı olan IO Dergi’nin barındırdığı tüm içerik ve eserlerin nasıl kullanılabileceğine dair bütün yasal mevzuatı ve hakları ibraz eder. Detaylı Bilgi

b) IO Dergi (iodergi.com) sitesinde bulunan bir içeriğin, telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, bilgi@iodergi.com adresimize e-posta yoluyla başvurarak 1. bağlantı adresi (link), 2. içeriğin telif hakkının size ait olduğu gösteren bilgi/belge/kanıt evraklarını gönderebilirsiniz. Söz konusu içerik editörlerimiz ve hukuk büromuz tarafından en kısa süre içinde incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde içerik yayından kaldırılacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

7.Diğer

Bu anlaşma; IO Dergi Hukuki Şartlar ve Gizlilik Politikası, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezada yer verilmeksizin yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.


IO Dergi

Facebook | Instagram | Twitter